جمعه روز نه به اشرافیت

به نام پروردگار عالمیان

هر روز روز مبارزه است

مبارزه حق بر علیه باطل

در تمام دوران یاران حق اندک بودند اما قوی

علی ابن ابیطالب خانه نشین شد . فاطمه زهرا مورد ضرب و شتم حرامیان قرار گرفت . حسن بن علی با مظلومیت تمام بدست همسر خویش مسموم و شهید شد و حسین بن علی سر از بدنش جدا شد .

ابوذر ، سلمان ، مقداد ، تمار ، مالک ، کمیل ، حبیب ، عمار و … یاران اندک پیامبر و علی هستند اما سرنوشت ساز ، اما خوش نام ، اما در راه حق استوار ، آنها همیشه با حق بودند و ماندند .

آنها ظلم و ستم را تحمل نکردند و بخاطر خالق خود در رکاب پیامبر و امام زمان خود دائم در جهاد بودند چه جهاد اکبر چه جهاد اصغر .

امروز ما نخواهیم گذاشت یاران علی بن ابیطالب تنها بمانند مگر ما اهل کوفه هستیم مگر ما را میشود با زر و سیم خرید  مگر میشود بخاطر پست و مقام دنیایی خالق خود را بفروشیم .

در حال حاظر شاهد آنیم که کسانی لباس پیامبر را بر تن دارند اما سیره آن حضرت را خیر .

کسانی که بخاطر قدرت و ثروت حاضرند  دین و دنیای خود را به حراج بگذارند کسانی که مانند معاویه ها و عمروعاص ها وعده های پوچ و تاریخ مصرف گذشته می دهند و دروغ را در تبلیغات خود استفاده میکنند تا صراط مستقیم را غبارآلود کنند .

کسانی که حرف از حق می زنند اما به حق پشت میکنند .

کسانی که گرفتار دنیا شده اند و در باتلاق دنیا غرق شدند.

کسانی که وقتی تعداد زیادی ایرانی مظلوم در حادثه تلخ منای مکه شهید و زخمی شدند سکوت کردند و به خاطر منافع شخصی خود حرفی نزدند و اعتراضی نکردند .

کسانی که وقتی به دو نوجوان در جده خیلی بی رحمانه تجاوز شد و سکوت کردند و سکوت .

کسانی که وقتی در تفلیس زنان ایرانی را در عام لخت و عریان کردند نه حرفی زدند و نه واکنشی نشان دادند .

کسانی که در اعتراض به معدنچیان و کارگران بی گناه و زحمت کش که به وضع موجود ابراز نارضایتی کردند با انها به شدت برخورد شد و تهدید به اخراج شدند .

کسانی که در برابر دشمنان ملت ایران زانو زده و در برابر خیرخواهان ملت یقه چاک میکنند .

کسانی که از دشمنان اسلام دفاع کرده و آنها را حق میپندارند اما به جوان مومن و متدین ناجوانمردانه حمله ور میشوند .

کسانی که دنبال وام های میلیاردی و حقوق های سر به فلک کشیده هستند اما درد مردم را فراموش کرده اند . آیا با شکم سیر و مملو از حرام میتوان به فکر محرومین و فقرا بود ؟

کسانی که به اسم دین بی دینی میکنند کسانی که خون مردم را در شیشه کرده اند کسانی که خود را علامه دهر و مردم را نادان میپندارند .

کسانی که در کاخ های خود نشسته و کوخ نشینان را فراموش کرده اند و با مال اندوزی خود کوخ نشینان را فقیر تر و فقیر تر میکنند .

کسانی که میخواهند آزادی بیاورند ، چه آزادی ای ؟ آزادی بیان ؟ آنها که دهان ها را خرد میکنند ، آنها که منتقدان را بی عقل و نادان و بی شناسنامه می خوانند .

آنها دنبال آزادی هستند که مدارس ما را سکولار و جامعه ما را با الگو برداری از فرهنگ بی بند و بار غرب ، فرهنگ ایرانی اسلامی را از بین ببرند و جامعه را به فساد بکشانند و خانه و خانواده را از بین ببرند .

مگر نمی بینیم در حال حاضر خیانت به همسر ، خود فروشی ها ، خودکشی ها را

مگر نمی بینیم غرب گرفتار چه مشکلاتی می باشد ./

دوستان امروز جنگ حق بر علیه باطل هست . جنگ حق بر علیه دروغ گویی و اشرافیگری

امروز باید با فکر و بصیرت رای داد .

جمعه روز نه به اشرافیت است .

سعید گلچین

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید:

 1. ناشناس گفت:

  اقای سعید گلچین، ای کاش قبل از انکه اشرافیگری را هدف قرار میدادید، انباشت ثروت از راه نامشروع را هدف قرار میداید. والا ثروت در اسلام حدی ندارد و خلاف شرع هم نیست. انچه هست ، راتتخواری، زمین خواری، تصرف غیر قانونی و هر شکل دیگری از روشهای کسب مال حرام است که حق را پایمال میکند و شرعا هر کس در هر مقامی که باشد به نسبت موقعیتش مسئولیت دارد با ان مبارزکند. سالهاست که موضوع معیشت مردم، وضعیت اقتصاد کشور، اختلاص، رانتخواری، رشوه خواری و بسیاری دیگر از مصادیق و روشهای تحصیل مال حرام و برخورد با مرتکبین این تخلفات مطرح شده است و تقریبا همه مسئولین میگویند.
  قوه قضائیه که طبق قانون مدعی العموم است کدام برخورد مؤثر را کرده است؟ ایا روزیکه موضوع شهرام جزایری مطرح شد روزی بود که باید برخورد میشد یا روزی بود که بر سر تقسیم غنائم بین متخلفین اختلاف افتاد و ان رسیدگی نه که احقاق حق مردم که تسویه حساب داخلی بود؟ موضوع سعید مرتضوی ، بابک زنجانی، سعید طوسی ، کابینه احمدی نژاد و بسیاری دیگر از این دست چطور؟ چرا وقتی موضوع ۶۳ حساب بانکی مطرح شد قوه قضائیه، نماینده مجلس که مسونیت هم دارد را بارداشت میکند؟ اگر دورغ است چرا با ناشر کذب برخورد نمیشود؟ اگر حقیقت دارد چرا متخلف مورد رسیدگی قرار نمیگیرد؟
  جناب اقای گلچین، ایا این مطابق با موازین اسلام است که خود جنابعالی در قبال این موارد سکوت میکنید و حالا در وقت انتخابات برای تحریک احساسات مردم از اشرافیگری که معلوم هم نیست خلاف شرع باشد استفاده ابزاری میکنید؟ ایا در یک فضای حق و حقیقت و منطبق بر اصول و مبانی دینی این نوع و شیوه رفتار را نمیشود بجرم شانتاژ تحت تعقیب قرار داد؟
  بیائیم مردانه دست در دست هم دهیم و بدور از هر زنده باد و مرده باد و بدون هیچگونه ملاحظه ای و فقط بخاطر حق و حقیقت و استیلای کشور و ایندگان در مقابل هر حرامخواری و تضییع حقی بایستیم. و الا اینکه شما امروز شعار میدهید جمعه نه به اشرافیگری و منظور شما واضح است که نه به روحانی است مبارزه علیه فساد و تلاش برای تحقق حق که نیست بلکه سؤ استفاده از اعتماد مردم است. علاوه بر این اگر بنظر جنابعالی نه به اشرافیت یعنی اری به اقای رئیسی است میخواهم از شما بپرسم اینکه ایشان میگوید یارانه را سه برابر افزایش میدهم بدون اینکه بگوید چگونه و بدون اینکه بگوید بدون افزایش قیمتهای حاملهای انرژی، اینکه اقای علم الهدی فیش حقوقی دومیلیونی خود را در فضای مجازی نشان میدهد، اینکه ایشان با تتلو عکس میگیرد، اینکه امام جمعه موقت تهران در خطبه نماز جمعه درست روز انتخابات که هرگونه تبلیغی ممنوع است علیه روحانی و بر له ایشان با اشاره به موضوعات بکلی خالی از محتوی تبلیغ میکند که خود همزمان چهار تخلف است، اینکه اقای علم الهدی دستش را نگهمیدارد تا اطرافیان بنوبت بیایند و ببوسند و هزاران اینکه دیگر را چه مینامید؟ با کدام پاسخ قانع کننده بروم به ایشان رای دهم؟
  ایشان از احمدی نژاد تبری میجوید و ایا مگر انچه میگفت دقیقا از جنس حرفهای احمدی نژاد نبود؟ تنها تفاوت ایشان با احمدی نژاد جسارت در صدور حکم اعدام است که در سن نوزده سالگی در بوشر و خوزسنان داشته است. در مورد اعدامهای ۶۷ هم ایشان من نشینیدم ولی گفته میشود که گفته است افتخار میکند که منافقین مردم را اعدام کرده است. با قطع نظر از درستی و نادرستی ان اعدامها و دیگر احکام اعدامی که ایشان صادر کرده است ابا ایشان باید در همان مسند رسیدگی به مجرمین باقی بماند یا رئیسی جمهور شود که نیازمند تعامل با هشتاد میلیون طرز تفکر و عقیده و نظریه است؟ ایشان با این سابقه کجا تاب تحمل انتقاد دارد؟ ایا فراموش کرده ایم روزهاییکه در دوره احمدی نژاد بیمار من در بیمارستان بستری بود و نخ بخیه برای اطاق عمل را من همراه بیمار باید بیرون از بیمارستان تهیه میکردم و تازه گیر نمیامد؟ ایا فراموش کرده ام انروزهاییکه هر صبح که بیدار میشدیم ارزش پولمان نصف شده بود؟ ایا فراموش کرده ایم روزهاییکه در سر هر چهار راه چند نیروی انتظامی با سلاح سنگین ایستاده بودند (حکومت نظامی)؟ ایا فراموش کرده ایم دانشجویانیکه برای همیشه از زندگی محروم شدند؟ ایا فراموش کرده ایم که رئیس جمهور با هیئت همراه بالغ بر بیش از چهارصد نفر جهت سخنرانی در سازمان ملل به امریکا به خرج مردم سفرکرد؟ ایا فراموش کرده ایم ان جکی که میگفت احمدی نژاد دکتری شیمی دارد چون پول ایران را تبدیل به پهن کرده است؟ و در حالیکه حرفهای اقای رئیسی دقیقا و عینا حرفهای احمدی نژاد است، شما چگونه شعار میدهید جمعه نه به اشرافیت؟ ای کاش رئیس جمهور من لیموزین سوار میشد و در کاخی گرانتر از کاخ باکینگهام زندگی میکرد اما، بجای ان تجملا ت و زندگیهای طاغوتی پنهانی و پراز تزویر و بجای اینهمه دروغگویی رایج و بجای انهمه مشکلات بدون رسیدگی که در بالا ذکر شد، بجای اینهمه زراندوزی مخفیانه و در عین تظاهر به ساده زیستی کشور در مسیر رشد و ترقی بود، روزنامه و روزنامه نگار مطلقا و بدرستی ازاد بود بطوریکه وقتی موضوع زمینخواری را فاش میکند بجای مجرم سایتش تعطیل و خودش به انفرادی نرود، یک دولت، یک ملت، یک مجلس و یک ارتش و یک مرجع رسیدگی داشتیم و اینهمه دوایر و ادارجات موازی و بی حاصل نداشتیم، قوه قضائیه واقعا مستقل بود، نیازها و خواستهای مردم مورد توجه بود.
  اقای گلچین، ای کاش انچه را امروز مطرح میکنید روزی که رگه های اقتصاد کشور مثل واردات و توزیع دخانیات، قند وشکر، سرپرستی اماکن مقدسه و غیره را درست به مثابه غنائم جنگی تقسیم میکردند ارز اندام میکردید. اقای گلچین، روزی امام (ره) استان قدس را از مالیات معاف کرده است. امروز اشکار است که فعالیتهای اقتصادی استان قدس و شرکتهای تابعه علیرغم عدم رعایت بسیاری از موازین حتی قطع درختان جنگلها، بعلت عدم پرداخت مالیات تاب مقابله را از شرکتهای رقیب گرفته است. از طرفی دولت چون به این مالیات دست نمیابد نمیتواند بخشی از هزینه های کشور را انجام دهد. مجلس مصوب میکند که استان قدس مالیات بدهد. متولی استان با استناد به ان رای امام مصوبه مجلس را ملقی میکند. ایا امام فقط همین یک رای را صادر کردند. امام همچنین گفتند اگر کسی بداند برای منسبی که اشغال کرده است شخص دیگری هست که بهتر اداره میکند وهمچنان در ان منسب بماند گناه است. امام همچنین گفتند میزان رای ملت است و امام در بین بی شمار سخنان منطبق بر موازین اسلامی وعده اب و برق و اتوبوس مجانی هم دادند. همچنین معنویات را هم وعده ارتقاء دادند. نتیجه فعالیتهای اقایان تحقیر مردم بوده است چون اقای قالیباف در منلظره ها چند بار گفت ملت بدبخت، مردم بیچاره، اقای رئیسی دم انتخابات با فقرا عکس میگیرد. ان فقرا امروز در نظر اقای رئیسی کجا هستند. فقرا امروز برای اقای رئیسی در اولویت هستند یا شکایت از دولت برای تخلفات انتخابات.
  اگر بخواهیم مصادیق واقعی تخلف و سؤ استفاده از قدرت، نیات پاک مردم و به باد دادن و تاراج اموال و حیثیت مردم را بیان کنیم مثنوی هفت من میشود. ترا بخدا، بیش از این در این منجلاب قدرت طلبی زشت و کریه دست وپا نزنیم.
  باشد که همه برای استیلای کشور بکوشیم و بجای داد زدن و تهدید کردن تبدیل کاخ سفید به حسینیه، فضایی را فراهم کنیم تا با کار ودانش افزایی کشور را حقیقتا و نه اماری در عرصه های صنعتی و علمی نه علوم بی حاصل بر قله جهان بنشانیم و از انجا به جهان فخر بفروشیم و حقوق خود را از دنیا استیفا کنیم و خواستهای خود را به هر زورگویی از موضع قدرت و نه تهدید توخالی تحمیل کنیم.

 2. ناشناس گفت:

  اقای عباسی عزیز سلام، واضح است که شما در جبهه باطل هستید و چون فضای موجود کفایت ارائه هزاران دلیل اثبات ندارد فقط بسنده میکنم به رفتار خودتان در انظار که هرگز نتوانسته اید با دلیل و حجت و بدون داد و فحاشی نظر مخاطب را جلب کنید. هواداری از شما برخاسته از تحریک احساست است و نه عقل و منطق. لذا شما خود را در جبهه حق فرض میکنید و بر اساس این فرض غلط به سراغ تاریخ میروید و تا جایی پیش میروید که خودتان را جای امیرالمؤمنین و حضرت زهرا هم قرار میدهید و مخالفینتان را طلحه و زبیر و عمروعاص و غیره قلمداد میکنید و به این ترتیب در ذهن خود صحنه تئاتر را میسازید.
  اقای عباسی، از خدا بترسید. تهمت گناه کبیره است و چه بدتر که به کسی باشد که ادعای اسلام دارد.
  اقای عباسی، بی انکه در مقام دفاع از روحانی برایم شما با ارائه سند ۲۰۳۰ او را متهم به خیانت میکنید. حتی مدعی شده اید که ان مدرک را شما ترجمه کرده اید. گرچه بعید میدانم شما چندان به زبان انگلیسی مسلط باشید که بتوانید ترجمه کنید اما حتی اگر فرض کنیم شما ترجمه کرده باشید، کجای اینکار خیانت به مملکت بوده است که شما تهمت زده اید؟ میگویید یک چنین مدرکی را نباید مخفیانه میرفت امضاء میکرد. پاسخ اینست که در مقام رئیس جمهور و مخفیانه؟! چه میگوئید؟ میگوئید باید با بزرگان هماهنگ میکرد. این حرف شما همانا تأئید انست که شما رئیس جمهور را برای ان میخواهید که ناکارامدی خود را به حساب او بگذارید. اما خود شما با کدام تأییدیه و وفاق ملت قصد دارید کاخ سفید را حسینیه کنید؟
  قراعت شما از دین چیزی جز جنگ و خونریزی نیست. گناه دیگران چیست که نمیخواهند باشما همراه شوند؟
  همچنین اقای رائفی پور، ایشان به نمایندگی از چه درصدی از مردم بخود اجازه میدهد از اموال عمومی هزینه امال خود تحت عنوان امام زمان کند؟ شماها نه تنها مردم را نمایندگی نمیکنید بلکه نظر اکثریت علماء قم و نجف را هم نمایندگی نمیکنید. شما فقط بنام اسلام و بر ضد اسلام، عقلانیت، دیانت و منطق اشوب میطلبید و در این رهگذر تا کنون باعث شده اید بخش قابل توجهی از جامعه ایرانی که میتوانست در اغنا زندگی کند اکنون در سطلهای زباله بدنبال پس مانده غذا باشد. انانکه بخود اجازه میدهند از اموال عمومی غارت کنند، اختلاص کنند، بهره بانکی بالا که نه تنها در اسلام حرام است بلکه واضح است که ثروتمندان را غنیتر و مستمندان را ضعیفتر میکند، حبس روزنامه نگار و هر صدای مخالف و هزار مصداق مسلم ضد اسلام در جامعه ، کنار شما و پیش روی شما موجود است و در مخالفت با هیچیک از اینها هیچ نمگوئید. مصادیق عینی کفر و تضاد با مبانی اسلامی که در قران سراغ داریم پیش چشمان شماست و در مورد انها تکلیفی احساس نمیکنید. انوقت با توصل به حدیثی که نه سرش و نه تهش معلوم نیست میخواهید کاخ سفید حسینیه کنید. از صدر اسلام تاکنون چند هزار جنگ در گرفته است. شما را بخدا به من بگوئید چند درصد از این جنگها جنگ حق یعنی تضعیف حقوق مردم، حق یعنی غارت ناموس مردم، حق یعنی غارت اموال مردم، حق یعنی سؤ استفاده از دین بر علیه مردم، بر باطل یعنی عاملین تضییع حقوق مردم، باطل یعنی غارتگران ناموس و اموال مردم، باطل یعنی سؤ استفاده چیان از دین بر علیه مردم بوده است؟ اقای عباسی، پارس خودرو و ایران خودرو میلیاردها وام (اموال مردم) را بردند و هیچ پس ندادند، جمشید ارین مخترع اتومبیل برقی را در دم خفه کردند، دیگران به ن.امیس مردم تجاوز کردند، دیگران زمینها و مراتع و معادن و کارخانجات باقیمانده از رژیم گذشته و هرچه از اموال عمومی میشد را تصرف کردند، اینها مصادیق بارز ظلم نیست، اینها مصادیق بارز طاغوت نیست، اینها به حکم قران و نه احادیث بی سر و ته بر شما که پشت تریبون میروید تکلیف نمیکند که زبان به مبارزه بگشائید و قلم به مبارزه بفرسائید.
  روحانی متهم است به داشتن خانه ۵۰ میلیاردی. اولا ببینیم چه کسی او این را میگوید. دوما روحانی ۳۸ سال است در دولت در پستهای بالا بوده است. با توجه به حقوق ماهیانه و توروم این ۳۸ سال یک خانه ۵۰ میلیاردی زیاد است؟ من نمیدانم روحانی چه و چقدر دارد. البته باید حسابرسی شود. از خود شرم میکنم وقتی در کره جنوبی رئیس جمهورش مجبور به استعفاء میشود و در ایران اخبار اختلاص اینگونه است. اینجا نه انانکه حقوق میگیرند تا از اینگونه اعمال پیشگیری کنند به وظیفه خود عمل میکنند و نه انانکه اعتراض میکنند در امانند. اقای عباسی، انچه از جرم و فساد بگوش مردم میرسد تازه قله کوه یخ است، ایا این مصداق بارز خلاف قوانین الهی نیست؟ چرا اینجا شما احساس تکلیف نمیکنید؟
  شرمتده ام، فشارخونم بالا رفت دیگر ادامه نمیدهم.